Bota e Gruas

Ju tregojmë 5 arsyet pse duhet ti lini fëmijët tuaj që ta zgjedhin vetë veshjen e tyre

Ne momentin qe ju do e shikoni se femija juaj po shfaq nje interes per ta zgjedhur vete veshjen e tij dhe pasi ta lejoni kete gje do te kuptoni se do t’ju sjelle shume perfitime duke ndikuar drejtperdrejt ne zhvillimin e vogelushit tuaj.


1- Se pari ata mesojne se si te jene te pavarur dhe si te marin pergjegjesi per rutinen e tyre ditore.
2- Do te ndihmoje femijen tuaj duke e mesuar se si te mare vendime vete pa ndihmen e dikujt ne momentin qe ka shume mundesi zgjedhjeje para.
3- Ne momentin kur ju lejoni qe femija juaj te zgjedhe veshjen e tij, ju jeni duke e ndihmuar ate qe te njohe me mire veten, stilin personal dhe do ti mesoni se si te rrisin vetvleresimin.
Te gjithe e dime se menyra se si ne vishemi tregon shume per ate cka ne jemi.
4- Nese e merni gjithmone me vete femijen tuaj kur dilni per blerje ne dyqane rrobash, e lejoni qe ti zgjedhe vete ato, i mesoni vleren e lekeve dhe si ti menaxhoje ato atehere URIME, pasi ju jeni duke e pergatitur femijen tuaj qe ne moshe te vogel se si duhet te veproje duke mos i shperdoruar leket.
5- Mos nderhyni ne zgjedhjet e tyre te cuditshme, per shembull nese ata zgjedhin qe te dalin te veshur si dinosaur ne nje kohe qe eshte e nxehte apo shume e ftohte. Te jeni te bindur se shume shpejt do ta kuptojne se nuk kane bere zgjedhjen e duhur dhe do te kthehen per te veshur dicka me te rehatshme.

Share:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Artemisa Brahimaj

Artemisa Brahimaj

Themeluese e Bota e Gruas
Më të shikuarat

Postime të ngjashme

Direct Transfer IBAN: